Warsztaty tańca - BOLLYWOOD KRAKÓW


Warsztaty:

piątek godz 19:30-20:45

22.11  -  Klasyczny taniec Bollywood
29.11  -  Bollywood z elementami                garby

koszt 
zajęć     -   30 zł

Taniec Bollywood

czyli taniec indyjski tworzony na potrzeby produkcji filomowych, staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet na całym świecie, również i w Polsce. Charakteryzuje się energią, radością i gracją, a co najważniejsze łączy w sobie formy klasycznych i ludowych tańców indyjskich. Jeśli zatem chcesz poznać bliżej ten niezwykły taniec, a także uwolnić w sobie drzemiące pokłady kobiecego wdzięku, to nie pozostaje nic innego, jak wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Natalię Rutkę, tancerkę i choreograf zespołu tańca indyjskiego Manjari Dance Group!

Taniec bollywood

Czym jest taniec Bollywood? Czy to tradycyjny taniec indyjski? Widziałeś może filmy z Bollywood ? Zobacz filmy z top-10 lub najnowesze premiery Bollywood. Najbardziej popularne fimy to "Czasem słońce, czasem deszcz", "Jestem przy Tobie", "Gdyby jutra nie było", "Nazywam się khan" czy "Padmavaat"

Skąd nazwa Bollywood - to zlepek nazwy miasta Bombaj i stolicy światowego przemysłu filomowego Hollywood.

Bollywoodzkie filmy nie starają się odwzorowywania rzeczywistości a wręcz przeciwnie. Są ucieczkę od realności. Aby oderwać indyjską publiczność od codziennej biedy i trosk, przenoszą ją w wyidealizowaną i baśniową czasoprzestrzeń. Trudno też filmom przypisać tradycyjną dla nas kategorię, jak komedia czy dramat, bo w filmie z Bollywood znajdziesz wszystkie emocje. Miłość, gniew, odwaga, odraza, komizm, współczucie, zaskoczenie i trwoga zmieszane jak 8 składników przyprawy masaala.

Stąd też na potrzeby produkcji Bollywood tworzone są specjalne choreografie. To one tworzą taniec filmowy Bollywood. W przeciwieństwie do znanych nam tańców,   nie jest to tylko powtarzalny układ, w którym podziwiamy formę, lecz swoisty język gestów, opowiadających historię. Zobacz przykład w wykonaniu naszej instruktorki.


Bollywood z elementami bhangry

Chyba nie ma równie energicznego tańca jak bhangra, która jest najbardziej rozpowszechnionym ludowym tańcem indyjskim na świecie. Pochodzi ze stanu Pendźab. Jego formę tańczoną charakteryzują liczne podskoki i żywiołowość, które z pewnością pozwolą wyzwolić pokłady energii, uwolnić drzemiący w ciele stres a przy okazji spakić kalorii. 

Bollywood z elementami garby

Garba to ludowy taniec indyjski, pochodzący ze stanu Gudźarat. Forma ta charakteryzuje się klaśnięciami w dłonie bądź uderzeniami kijkami o nazwie dandiya, a także tańcem w kole. W czasie święta Navratri, co noc, mieszkańcy Gudźaratu spotykają się, aby wspólnie świętować, tańcząc garbę. Ten taniec coraz częściej pojawia się w choreografiach z filmów indyjskich. Zatem połączenie garby z klasycznym tańcem filomowym Bollywood wydaje się być niezwykle ciekawą mieszanką. Najlepiej, jeśli sama się o tym przekonasz w czasie warsztatu.