WARSZTATY JOGI KUNDALINI 

28.03.2020  godz 16.00-19.00                                        

Cena 120 zł

Warsztaty jogi i medytacji dla każdego!

Prowadzenie : Monika Kwik

W trakcie zajęć zapoznamy się podstawowymi asanami (pozycjami jogicznymi), które wykonać może każdy, bez konieczności wcześniejszych umiejętności czy przygotowania. Kolejnym elementem będzie wprowadzenie w techniki oddechowe, które mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Następnie medytacja pozwoli na wejście w stan głębokiej obserwacji wewnętrznych procesów i wyciszenia, które prowadzi do zrównoważenia i harmonii.

Na zakończenie pierwszej części wydarzenia poprowadzona będzie sesja relaksacyjna, która integruje wcześniejsze praktyki i pozwala na całkowite rozluźnienie i odpuszczenie wszelkich napięć na każdym poziomie.

Druga część wydarzenia to doświadczenie mocy mantr i śpiewania inwokacji przynoszących poczucie szczęścia i spokoju.


Zapraszamy osoby młode i starsze a także dzieci. Podczas sesji będziemy zapoznawać się z technikami jogi, które mają uzdrawiający wpływ na poziomie fizycznym a także prowadzą do poczucia harmonii i spokoju wewnętrznego, rozwijają potencjał na poziomie umysłu, by w pełni realizować własne możliwości w każdej sferze życia. Joga jest starożytnym system, którego metody są dobre dla zdrowia, wspomagają procesy koncentracji, oraz niwelują stres

Nie ma konieczności wcześniejszego przygotowania do sesji jogicznych i medytacyjnych. Zaleca się nie spożywanie ciężkiego posiłku do 1.5 godz. przed zajęciami; alkoholu co najmniej 24 godz. przed sesją;

Na zajęciach poziom praktyk dostosowywany jest do każdego względem umiejętności. Proszę o zgłoszenie przed zajęciami jeśli osoba chętna do praktyk miała jakieś urazy, choroby lub operacje, bądź cierpii na jakiekolwiek zaburzenia.

PLAN WARSZTATÓW 

Sesja 1 JOGA
godz. 16.00-17.30

- Wprowadzenie do podstawowych technik oddechowych i relaksacji

- Wprowadzenie do podstawowej pozycji jogicznej-medytacyjnej i ułożenia kręgosłupa

- Podstawowe oczyszczające techniki oddechowe (pranayama)

- Program podstawowych pozycji jogicznych (asany)

- Sesja relaksacyjna


Sesja 2 MEDYTACJA

godz. 16.45-19.00

- Wprowadzenie do podstawowych technik oddechowych i relaksacji

- Wprowadzenie do podstawowej pozycji jogicznej-medytacyjnej i ułożenia kręgosłupa

- Medytacja

- Sesja relaksacyjna

MONIKA KWIK (Yogini Chinmayi)

Praktykę Jogi Kundalini Monika Kwik ( Chinmayi ) rozpoczęła w roku 2006 i już przy pierwszym kontakcie z tą techniką duchowego rozwoju nie miała wątpliwości, że jest to właściwa dla niej ścieżka, co tylko potwierdziło słowa jej duchowej mistrzyni. Tak wiec, już po kilku miesiącach praktyki zdecydowała się na kurs nauczycielski. W 2009 roku ukończyła kurs nauczycielski Yogi Kundalini w Anglii w szkole „SKY” ścieżki Jogina Bhajana. Po tym etapie zdecydowała się wyjechać do Indii by spotkać swojego nauczyciela w Indiach. Krótko po przyjeździe do Varanasi przeznaczenie poprowadziło Monikę do Guru Ji Aruna Kumara Sharmy. On przez ostatnie lata swojego życia prowadził Monikę w ścieżce sadhany Kundalini jogi i tantry wtajemniczając w starą tradycje ścieżki duchowej.


Co można osiągnąć poprzez praktykę jogi:

- Oczyszczenie ciała i umysłu z naleciałości i ograniczeń, które są przyczyną chorób i stresu
- Zdrowie i siłę
- Opanowanie kontroli nad zmysłami
- Umysł jest zdyscyplinowany, jasny i spokojny a intelekt wyostrzony
- Silna wola oraz odporny system nerwowy
- Serce przepełnione bezwarunkowa miłością i współczuciem
- Życie jest przepełnione stanem błogości i pokoju, ścieżka prowadząca ku oświecenia