Joga oczu metodą Bates'a  Kraków

Joga oczu metodą Bates'a to ćwiczenia oczu służące aktywacji i relaksacji wzroku. Korzyście z ich wykonywania odczuje każdy jednak szczególnie są zalecane dla osób pracujących wiele godzin przed ekranem. Jest to także profilaktyka dobrego widzenia, dzięki której na dłużej utrzymamy sprawny wzrok.

Warsztaty:


niedziela  8.12.2019

godzina 9.30- 13.00

inwestycja 140 zł

Ćwiczenia oczu

Świadomy i naturalny wzrok według metody Batesa

Świadomy i naturalny wzrok według metody Batesa, a inaczej visual training, educazione visiva, czyli po prostu nauka świadomego i naturalnego widzenia.
Podczas warsztatów zostaną przedstawione w praktyce i w teorii główne zasady treningu wzroku W. Batesa, a w tym relaksacja, centralizacja i ruch. Skupimy się głownie na relaksacji i rozwinięciu widzenia peryferyjnego. Wraz z nadejściem zimy i zwiększonej liczby godzin przy komputerze oczy są narażone na przemęczenie, często widzą gorzej i słabiej, dlatego warsztaty są pierwszym krokiem, aby zadbać o wzrok i polepszyć kondycje naszych oczu. Widzenie peryferyjne jest ta częścią wzroku, która tracimy w współczesnym świecie przebywając większość czasu przed komputerem, smartphonem, czy tez nosząc okulary.
Trening ten opiera się głownie na konceptach metody Williama Batesa, która przez lata została poszerzona i wzbogacona poprzez inne holistyczne techniki terapii i pracy z ciałem. Niektóre z ćwiczeń są stosowane w optometrycznej korekcji wzroku. Inne, natomiast, zostały wprowadzone prawie sto lat temu przez W. Batesa. Tak, ruszamy się, poprawiamy kondycję oczu i wzroku. Visual trainer ( trener umiejętności świadomego widzenia) pomaga osobom z wadami wzroku poprawić kondycję oczu, biorąc pod uwagę także główne cechy charakteru osób, z którymi pracuje.

Dla kogo?


Dla przemęczonego wzroku, oczu pracujących przy komputerze, wad wzroku (krótkowzroczność i dalekowzroczność). Przy chorobach wzroku np. takich jak jaskra czy też zaćma prosimy o wcześniejszą konsultacje z prowadząca.

Czego mam oczekiwać?

Przede wszystkim dużo płynnego ruchu całego ciała, zabaw, ćwiczeń w grupach, relaksacji. Będziemy używać różnych ciekawych gadżetów wspomagających pracę oczu. Dlatego polecany jest wygodny ubiór i skarpety.

Jak wyglądają warsztaty?


Warsztaty trwają 3:30h. Po krótkiej części teoretycznej, przechodzi się stopniowo do ćwiczeń, przeplatanych aktywnym odpoczynkiem oczu. Dla osób, które aktywnie pracuje ze wzrokiem pomagają dać ulgę przemęczonym oczom. Około polowa uczestników warsztatów odnotowuje poprawę wzroku już po pierwszej godzinie pracy. Często poprawia się ostrość widzenia, mierzona na tablicy Snellena, głębia i ostrość widzenia.

Dlaczego zajęcia grupowe?


Zajęcia grupowe pozwalają na wiele form ćwiczeń, których nie możemy wykonać indywidualnie. Świadomość, że nie tylko ja sam/a borykam się z oczami ułatwia ćwiczenia a konfrontacja może być źródłem inspiracji. Przy niektórych wadach, takich jak zez, często są zalecane konsultacje indywidualne po to, nie wykluczają one natomiast zajęć w grupie.

Czy jest to fitness oczu?


Nie jest to fitness oczu, zajęcia polegają na płynnych i zrelaksowanych ruchach, podpartych o świadomy oddech.

Optometryka a joga oczu?


Joga oczu a optometryka są spójne w niektórych ćwiczeniach. Niektórzy terapeuci metody Batesa są tez często optometrystami. Joga oczu jest natomiast holistycznym podejściem do oczu, czyli uwzględnia całe nasze ciało, koordynację półkoli mózgu, często także charakter i usposobienie.

Zapisy


Zapisując się napisz (pracownia@vitallokum.pl) kilka słów o twoim wzroku, jakie nosisz okulary i od kiedy masz problemy ze wzrokiem, także przebyte operacje na oczu. Dla osób, które niedawno przebyły operacje oczu bardzo ważna jest wcześniejsza konsultacja z prowadząca.Prowadząca Wirginia Cristin:
Do tej pory jedyna na terenie Polski, ukończyła kurs nauczycielski tzw. Visual training (treningu wzroku) według Metody Batesa prowadzonej przez włoską organizacje naturalnej terapii widzenia, AIEV pod nadzorem Maurizio Cagnoli.
AIEV jedna z niewielu europejskich organizacji prowadzących zajęcia i kurs nauczycielski naturalnej metody widzenia.
Uczestniczyła również warsztatach prowadzonych przez Maira Schneidera.
Specjalizuje się w visual training poprzez glos, śpiew i muzykę.Cykl 4 spotkań:

spotkania w dni rob0cze w godz wieczornych - termin do ustalenia jak zgłosi się grupa

inwestycja 140 zł


ZGŁOŚ ZAINTERESOWANIE