JOGA  KUNDALINI 

PROWADZENIE AGATA SKOWRONEK

Wtorek 19.00-20.15 

Minimalna ilość osób 5

Kundalini to ukryty potencjał duchowy, który drzemie uśpiony wewnątrz każdego z nas. Praktyka kundalini Jogi pobudza tę siłę do życia, uaktywniając tym samym przepływ naszej energii.

Joga kundalini to joga najwyższej świadomości , którą to zaczynamy używać w codziennym życiu. Oznacza to , że w pełni świadomie możemy kierować naszą energią, przenosząc ją na różne dziedziny naszego życia, aby polepszyć jego jakość. Kundalini Joga daje nam moc duchową, moc potrzebną do wykonywania wszelakich działań, podejmowania odważnych decyzji bez obaw i lęków, realizację marzeń itp. Innymi słowy, praktyka pozwala poznać głęboko samego siebie, daje umiejętności pokonywania blokad fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych.

Każdy z nas pragnie, aby jego życie stawało się jeszcze lepsze, pełniejsze, piękniejsze pod każdym względem. Nie zdajemy sobie sprawy, jak nasza psychika jest ważna i jaki ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne.

 W jodze kundalini posługujemy się ciałem, aby wprowadzać proces uzdrawiania. Joga ta pracuje bardzo mocno z układem nerwowym i hormonalnym, oddziałując na pracę narządów i organów, głównie szyszynkę i przysadkę mózgową. W ten sposób wspomaga proces leczenia chorób, buduje zdrowie psychiczne i fizyczne. 

 
Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również i przede wszystkim nauka prawidłowego oddechu, a właściwie powrót do schematu oddychania, jakim się posługujemy od chwili narodzin, zatracając go z czasem i wchodząc w tzw. oddech paradoksalny.

Joga to nauka głębokiej relaksacji, wyciszenia i uspokojenia naszego umysłu. Praktyka uzdrawia nasze ciało i duszę. Po zajęciach ciało jest lekkie, a zarazem mocne i sprężyste, dusza ‘fruwa’.


 Agata Skowronek 

– z  wykształcenia fizjoterapeuta. Oprócz hatha jogi pracuje z jogą kundalini, która bardziej zwraca uwagę na wzmocnienie siły psychicznej człowieka, używając do osiągnięcia celu siły ciała fizycznego. To joga dla osób chcących pracować głębiej i mocniej na poziomie mentalnym, chcących otworzyć swój potencjał energetyczny i w pełnej świadomości korzystać z niego w codziennym życiu.