JOGA KUNDALINIK

PROWADZENIE: MONIKA KWIK

sobota 10.30-11.45 
Minimalna ilośc osób: 6

Joga jest starożytnym system, którego metody są dobre dla zdrowia, wspomagają procesy koncentracji, oraz niwelują stres. 

W trakcie zajęć będziemy się skupiać na takich praktykach jogicznych jak:

- Podstawowe techniki oddechowe

- Podstawowe pozycje jogiczno-medytacyjne i ułożenia kręgosłupa

- Podstawowe asany

- Relaksacja

Zapraszamy osoby młode i starsze a także dzieci. Poziom praktyk jest dostosowywany do każdego indywidualnie.

Zajęcia jogi i medytacji niwelują stres i prowadzą do równowagi i harmonii na poziomie ciała fizycznego, emocji i umysłu. Naukowo udowodniono, że metody i techniki jogiczne oraz medytacyjne działają na:

- oczyszczanie i rewitalizację procesów organizmu dla podtrzymania optymalnego zdrowia oraz koncentrację

- uleczenie chorób, również przewlekłych

- uleczenie uzależnień

- zdrowie i siłę

- opanowanie i kontrolę nad zmysłami

- silną wolę oraz odporny system nerwowy

- wzmacniają kręgosłup

Praktykowanie jogi działa wzmacniająco na układ nerwowy oraz reguluje procesy biologiczne. W efekcie działa odstresowująco i relaksująco pomagając pozbyć się blokad, które są powodem wszelkich chorób na poziomie fizycznym jak i energetycznym

Regularna praktyka prowadzi do uzdrowienia i realizacji w samorozwoju

 

MONIKA KWIK (Yogini Chinmayi 

Praktykę Jogi Kundalini Monika Kwik ( Chinmayi ) rozpoczęła w roku 2006 i już przy pierwszym kontakcie z tą techniką duchowego rozwoju nie miała wątpliwości, że jest to właściwa dla niej ścieżka, co tylko potwierdziło słowa jej duchowej mistrzyni. Tak wiec, już po kilku miesiącach praktyki zdecydowała się na kurs nauczycielski. W 2009 roku ukończyła kurs nauczycielski Yogi Kundalini w Anglii w szkole „SKY” ścieżki Jogina Bhajana. Po tym etapie zdecydowała się wyjechać do Indii by spotkać swojego nauczyciela w Indiach. Krótko po przyjeździe do Varanasi przeznaczenie poprowadziło Monikę do Guru Ji Aruna Kumara Sharmy. On przez ostatnie lata swojego życia prowadził Monikę w ścieżce sadhany Kundalini jogi i tantry wtajemniczając w starą tradycje ścieżki duchowej.