Warsztaty edukacji ruchowej Metodą Feldenkraisa


Sobota 23.03.2019 godz 11.00-15.00

Koszt 90 zł     Do kości miednicy przyczepiają się wszystkie największe mięśnie w ludzkim ciele. Ich efektywne użycie jest kluczem do zachowania zdrowia wszystkich stawów oraz do uzyskania wysokiej wydajności poruszania się potrzebnej w aktywnościach sportowych. Chociaż przeciętnemu człowiekowi mobilność stawów biodrowych kojarzy się prawdopodobnie z umiejętnością wykonania szpagatu, to efektywne użycie bioder jest o wiele bardziej złożonym zagadnieniem, niż tylko możliwość osiągnięcia pewnej statycznej pozycji. Celem warsztatów jest odkrycie mobilności stawów biodrowych, nie poprzez forsowanie ekstremalnych zakresów ruchu, lecz poprzez różnorodne doświadczenia ruchowe, które prowadzą do zwiększonej świadomości ich funkcjonowania.

Warsztaty odbędą się w godzinach 11:00-15:00. Przewidziane są trzy lekcje Metody Feldenkraisa "Świadomość poprzez ruch" oraz czas na dyskusję i wymianę doświadczeń. Pomiędzy lekcjami będą dwie 15 minutowe przerwy. Lekcje ruchowe są zaprojektowane w sposób, który pozwala uczestnikom na odkrycie nowych wrażeń sensorycznych i poszerzenie swojego repertuaru ruchowego. W ich trakcie będziemy eksplorować w praktyczny sposób następujące zagadnienia:

-lokalizacja stawów biodrowych, czyli jak zbudować obraz bioder w ruchu
-dystalna i proksymalna koordynacja ruchu kości udowej w panewce miednicy,
-funkcjonalne połączenie nóg, miednicy, pleców oraz obręczy barkowej,
-siła z bioder, czyli jak efektywnie używać najsilniejszych mięśni w naszym ciele.
Z warsztatów mogą skorzystać wszyscy którzy:

-cierpią z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawów biodrowych i okolic,
-spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej,
-chcą poprawić swoją postawę i mobilność,
-uprawiają sport i zależy im na zwiększeniu swojej efektywności ruchowej,
-są ciekawi poznania własnych nawyków ruchowych i chcą odkryć jak mogą poruszać się lepiej.


Warsztaty poprowadzi Tomasz Kobos :

Z wykształcenia matematyk, pracuje w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego wielkimi pasjami są również góry i bieganie, które łączy startując w maratonach i ultramaratonach górskich. Jego pierwszy kontakt z Metodą Feldenkraisa, był wynikiem poszukiwania rozwiązania na niekończące się pasmo kontuzji. Metoda zafascynowała go tak głęboko, że postanowił zostać jej nauczycielem. Wraz z żoną Sabiną realizuje 4-letni kurs nauczycielski Metody Feldenkraisa w Barcelonie. Obecnie jest nauczycielem lekcji grupowych Świadomości Poprzez Ruch.

Chcesz zobaczyć na czym polega Metoda Feldenkraisa ?   Posłuchaj darmowej lekcji audio "Sięganie całym sobą"


Czekamy na Ciebie!

>>>KRÓTKI OPIS METODY FELDENKRAISA ZNAJDZIESZ TU<<<<

UWAGA: Cel lekcji ruchowych Metody Feldenkraisa jest czysto edukacyjny. Zajęcia nie są substytutem profesjonalnej pomocy medycznej. Ich intencją nie jest diagnoza lub leczenie żadnych chorób i schorzeń. Jeżeli masz wątpliwości czy Twój stan zdrowia pozwala Ci na uczestnictwo w zajęciach, skontaktuj się z lekarzem.